آرمان نوروزی

آهنگساز، پداگوگ

آرمان نوروزی آهنگساز، پداگوگ و استاد اسبق دانشگاه، متولد 1353 در تهران، می‌باشد. او فراگیری موسیقی را از سنین نوجوانی، نزد اساتیدی چون میترا دبیریان برای نوازندگی پیانو و آقای فرهاد فخرالدینی برای تئوری موسیقی، آغاز کرد. وی اولین درس‌های آهنگسازی را نزد شاهرخ خواجه نوری آموخت و همچنین از محضر اساتیدی چون آذین موحد و طالب‌خان شهیدی، آهنگساز شهیر تاجیک-روس، بهره برد. نوروزی مدرک کارشناسی خود را از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران اخذ نمود. او مدرک کارشناسی‌ ارشد خود را نیز از دانشگاه هنر تهران با استاد راهنمایی خیام میرزازاده، آهنگساز بزرگ و پرآوازه آذربایجانی، دریافت کرد. از دیگر اساتید او می‌توان به احمد پژمان و سیاوش بیضایی نام برد.

آرمان نوروزی مقالات و کتب بسیاری در زمینه موسیقی ترجمه کرده و به چاپ رسانده است. او همچنین قعالیت آموزش موسیقی به جوانان را به شکلی نوین در ایران پیش گرفته است و به همین منظور ارکستر جوانان ایران، خانه هنر نوین و کانون موسیقی کوشا را تاسیس نموده است و

نوروزی سابقه تدریس در هنرستان موسیقی تهران و دانشگاه‌هایی چون دانشگاه هنر تهران، دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران، دانشگاه آزاد، دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه صدا و سیما را نیز در کارنامه خود دارد. وی در حال حاضر در دانشگاه و هنرستان فعالیت نمی‌کند. او هم اکنون مشغول تدریس علوم موسیقی در خانه هنر نوین است و اجراهایی را با ارکستر جوانان ایران روی صحنه می‌برد.