آرمین صنایعی

آهنگساز

آرمین صنایعی متولد 16 آبان 1371 در تهران است. او موسیقی را از کودکی و زیر نظر آقای ناصر نظر شروع کرد. وی ساز ویلون را از 6 سالگی و زیر نظر ابراهیم لطفی فراگرفت. او از 12 سالگی علوم آهنگسازی را از احمد پژمان فرا گرفت و تا 20 سالگی که ایران را ترک کرد از حضور ایشان بهره برد. صنایعی از سال 1389 تا سال 1391 دانشجوی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تهران در رشته آهنگسازی بود. او در ایران از حضور اساتیدی چون امیرحسین اسلامی، محمدرضا تفضلی، شریف لطفی و فریبرز رستمی بهره برد.

او در سال 2015 از ایران به وین اتریش رفت و در دانشگاه دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین (MDW) مشغول به تحصیل شد. او در سال 2019 زیر نظر Martin Lichtfuss تحصیلات خود را به اتمام رساند. او در سال 2018 در وورکشاپی زیر نظر Peter Ruzicka با همراهی آنسامبل OENM در دانشگاه موتزارتیوم شرکت نمود. وی در سال 2019 نیز به دعوت Peter Ruzicka در فستیوال گرافنبرگ شرکت نمود و قطعاتی را همراه با ارکستر Tonkünstler رهبری کرد. صنایعی از سال 2019 تا سال 2023 در دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین تحصیلات خود را زیر نظر Detlev Müller Siemens که از شاگردان اولویر مسیان و لیگتی بوده است و Clara Iannotta ادامه داد و از دانشگاه فارغ التحصیل شد.

آثار او با بیانی منحصر به فرد و جوهرۀ ایرانی توسط نوازندگان، آنسامبل‌ها و ارکسترهای مختلف بزرگی چون آنسامبل آلبان برگ، آنسامبل هوگو ولف، فیلارمونیکس آنسامبل (متشکل از نوازندگان ارکسترهای فیلارمونیک برلین و وین)، آنسامبل ریکانسیل، ارکستر سمفونیک وین و… اجرا شده‌اند. بسیاری از آثار صنایعی در تالارهای موسیقی بزرگی چون وینه موزیک‌فرآین و وینه کنزرت‌هاوس اجرا شده‌اند. او همچنین با شرکت‌هایی چون بوزندورفر، ریکتور وین و یونیورسال همکاری داشته است. وی همچنین مؤسس، رئیس و مدیرهنری Independent Music Association (INMUAS) است.

Dagian für Solo Piano_Armin Sanayei


Darabad für Posaune Streichquintett und Schlagzeug


Karak für Solo Cello


Nowruz für 2 Flöten und Kammerorchester


Streichquartett Nr1


Trauermusik für Viola und Streichorchester


Veins as tree branches für Orchester